Kultura i sztukaTaniec

Fenomen zumby

Boom na zdrowy tryb życia ma wiele plusów. Jednym z nich jest rozrastająca się oferta zajęć zorganizowanych. Działalność większości siłowni przenika się z klubami fitness. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednymi z zajęć od lat cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem jest zumba.
Jeśli przespaliście ostanie 20 lat i jakimś cudem nie wiecie, co to jest zumba – podpowiadamy. Jest to taniec z elementami aerobiku i domieszką cardio i treningu siłowego. Choreografia jest tworzona pod muzykę latynoamerykańską. Za twórcę zumby uważany jest kolumbijski tancerz i choreograf, Alberto „Beto” Perez.

Fenomenu tej formy aktywności fizycznej możemy dopatrywać się w prostych i powtarzalnych krokach. Chwytliwa muzyka sprawia, że łatwiej przełamujemy opory i chętniej wychodzimy ze swojej strefy komfortu. Zumba nie wymaga żadnego doświadczenia w tańcu. Do grupy może dołączyć każdy, w dowolnym momencie. Regularny udział w zajęciach zumby w połączeniu ze zdrowym odżywianiem przynosi rewelacyjne efekty w postaci utraty wagi i wysmukleniu sylwetki. Uczęszczanie na zajęcia sprawia dużo frajdy, dlatego uczestnicy tak chętnie na nie wracają. Przyjemna atmosfera wraz z wybuchem endorfin sprzyjają nawiązywaniu znajomości. Motywacją staje się wtedy nie tylko sam udział w zajęciach, ale również, ale możliwość spędzania mile czasu ze znajomymi.
Balijski teatr tańca i jego najpopularniejsze gatunki
Nieograniczone możliwości modyfikowania choreografii sprawiają, że zajęcia nigdy się nie nudzą. Nikt nikogo nie wytyka palcami, zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze. Jeśli ktoś nie zdążył zapamiętać kroków, tańczy po swojemu. Najważniejsza jest dobra zabawa. Wielu miłośników aktywności fizycznej mylnie postrzega zumbę jako taniec tylko dla kobiet. Na zajęcia chętnie uczęszczają również mężczyźni! Ich obecność nie budzi niczyjego zdziwienia. Taniec powinien łączyć, nie dzielić. Dużą popularnością cieszą się lekcje dla dzieci. Dzieje się to za sprawą prostych kroków i chwytliwego rytmu. Coraz częściej można się spotkać z wykorzystaniem zumby jako formy terapii.

PODOBNE ARTYKUŁY DLA CIEBIE:
Taniec

Dieta baletnicy

Dieta baletnicy zdobywa coraz większą popularność, mimo że wiele osób w tym specjalistów…
CZYTAJ
Kultura i sztukaTaniec

Czy balet uczy koordynacji ruchowej?

Kultura i sztuka są niezwykle ważnym elementem rozwoju człowieka, zarówno w jego sferze…
CZYTAJ
DzieckoTaniec

Rola przedszkola i rodziców w rozwoju ruchowym dziecka

Okres przedszkolny jest szczególnie ważny dla kształtowania motoryki dziecka. Umiejętności…
CZYTAJ