Kultura i sztukaTaniec

Czy balet uczy koordynacji ruchowej?

Kultura i sztuka są niezwykle ważnym elementem rozwoju człowieka, zarówno w jego sferze psychicznej, jak i fizycznej. Malując, pisząc, rzeźbiąc czy występując na deskach teatralnych można znaleźć swoje hobby i powołanie, spędzać ciekawie czas, a przy tym doskonale się bawić i spełniać marzenia z dzieciństwa. Nie inaczej jest w przypadku baletu.
Jednak w przeciwieństwie do wielu innych dziedzin sztuki w tym wypadku balet pomaga rozwijać się również fizycznie. Ciągle treningi i próby wymagają doskonałej koordynacji ruchowej i fantastycznego poczucia rytmu.

Sporty, które pomogą ujędrnić ciało

Szkoły baletowe stawiają swoim kandydatom nie tylko wymogi znajomości i czucia muzyki, umiejętności tańca, ale też dobrej kondycji ruchowej. Szczególnie ważna jest praca nad mięśniami ud i ramion, które podczas przedstawień odgrywają największą rolę i od których zależy cała sylwetka baletnicy. Nie bez znaczenia jest umiejętność koordynacji ruchowej, a więc takiego zgrania ruchów poszczególnych części ciała, aby tworzyły harmonijną całość. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste, zwłaszcza gdy w ciągu kilku sekund trzeba wykonać jakiś wyjątkowo skomplikowany układ.

PODOBNE ARTYKUŁY DLA CIEBIE:
Taniec

Dieta baletnicy

Dieta baletnicy zdobywa coraz większą popularność, mimo że wiele osób w tym specjalistów…
CZYTAJ
DzieckoTaniec

Rola przedszkola i rodziców w rozwoju ruchowym dziecka

Okres przedszkolny jest szczególnie ważny dla kształtowania motoryki dziecka. Umiejętności…
CZYTAJ
Taniec

Pierwszy taniec bez stresu

Pierwszy Taniec stał się ostatnio nieodłącznym elementem wesela. Niemal każda Para Młoda stara…
CZYTAJ

1 Comment

Dodaj komentarz