Taniec

Dieta baletnicy

Dieta baletnicy zdobywa coraz większą popularność, mimo że wiele osób w tym specjalistów ostrzega, że dieta może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Tym co przyciąga ludzi do diety mimo potencjalnego ryzyka są jej efekty. Trwa ona 10 dni i w tym czasie można stać się lżejszym aż o 10 kilogramów, co oznacza, że jest to jedna z najskuteczniejszych diet. Dodatkowo dieta baletnicy jest szczególnie narażona na efekt jojo niektórzy nazywają ją po prostu niebezpieczną dla zdrowia wydłużoną głodówką. Nie zmienia to faktu, że efekty są imponujące, jednak jest to bardzo restrykcyjna dieta, która nie pozwala nawet na najmniejszy błąd trzeba naprawdę wykazać się niezwykle silną wolą, samozaparciem oraz uporem w dążeniu do celu, aby ją ukończyć. Menu diety podzielone jest na 5 etapów i przedstawia się następująco:
Dzień 1 i 2
W tych dniach następuje typowa głodówka nie jemy absolutnie nic możemy wypić tylko wodę mineralną oraz najwyżej 4 filiżanki niesłodzonej kawy ewentualnie z dodatkiem mleka.
Dzień 3 i 4
W tych dniach dopuszczany jest tylko odtłuszczony nabiał np. biały ser, mleko, jogurt naturalny.
Dzień 5 i 6
To już 3 etap diety i połowa sukcesu, jeśli ktoś dotrwał do tego momentu może sobie pozwolić na gotowane ziemniaki, jednak dieta jest restrykcyjna więc można spożyć maksymalnie 11 sztuk.
Dzień 7 i 8
Przedostatni etap do którego zapewne większość nie dotrwa. W tych dniach można spożyć gotowane mięso, ale maksymalnie 0, 5 kg dziennie.
Dzień 9 i 10
Jest to ostatni etap diety, dla najbardziej wytrwałych. W tych dniach można jeść wyłącznie warzywa w dodatku preferowane są zielone czyli np. ogórek, sałata.

Balijski teatr tańca i jego najpopularniejsze gatunki
Tak przedstawia się menu diety baletnicy, od wyżej wymienionego jadłospisu nie może być odstępstw, bo w przeciwnym razie cały wysiłek idzie na marne, a dieta uznana jest za nie odbytą. Mimo, że budzi ona kontrowersje to jest bardzo skuteczna. Jeśli ktoś chce szybko schudnąć, nie przejmuje się tym, że dieta nie sprzyja zdrowiu i uważa, że poradzi sobie z rygorystycznością diety to może jak najbardziej wypróbować dietę baletnicy.

PODOBNE ARTYKUŁY DLA CIEBIE:
Kultura i sztukaTaniec

Czy balet uczy koordynacji ruchowej?

Kultura i sztuka są niezwykle ważnym elementem rozwoju człowieka, zarówno w jego sferze…
CZYTAJ
DzieckoTaniec

Rola przedszkola i rodziców w rozwoju ruchowym dziecka

Okres przedszkolny jest szczególnie ważny dla kształtowania motoryki dziecka. Umiejętności…
CZYTAJ
Taniec

Pierwszy taniec bez stresu

Pierwszy Taniec stał się ostatnio nieodłącznym elementem wesela. Niemal każda Para Młoda stara…
CZYTAJ

1 Comment

Dodaj komentarz